Relacja fotograficzna z wystawy „EFEKT GŁĘBI”.

Zapraszamy Państwa na wystawę „EFEKT GŁĘBI” której wernisaż odbędzie się 30 sierpnia w przestrzeniach naszego „Ogrodu rzeźby”.

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wystawę „EFEKT GŁĘBI” która będzie prezentacją twórczości 13 artystów młodego pokolenia tworzących głównie we współczesnym niezależnym nurcie, pochodzących przede wszystkim z Podkarpacia. Miejsce ekspozycji to przestrzenie plenerowe, industrialne wnętrza opuszczonych szklarni jak i wnętrza zabudowań dawnego gospodarstwa. W przestrzeni tej to natura rości swe prawa i kreuje swą „nachalnością” zastany krajobraz, gdzie geometrie wytworzone przez człowieka są przez nią pochłaniane.
To tu natura buduje swą narrację, siejąc konteksty, a tym samym tworząc aktywne pole wypowiedzi artystycznej. Rzeźby, obrazy, grafiki i inne dzieła sztuki prezentowane na tej wystawie będą współdziałać z naturą dając tym głębszy wydźwięk budowanym treściom jak i w nie nachalny sposób pozwolą dostrzec naturę. Porzucenie „white cube” jako miejsca ekspozycji na rzecz przestrzeni szklarni, w której natura wyrwała się spod kontroli człowieka jest zamierzeniem innowacyjnym, ciekawym jak i bardzo oryginalnym. Powstaje tu pewnego rodzaju dialog jak i wzajemna kooperacja między dziełem sztuki a naturą w wyważonych proporcjach. Wszystkie te zabiegi sprawiają, że zarówno dzieło sztuki jak i natura, dzięki wzajemnemu sąsiedztwu zyskają na wyrazistości jak również nabierają nowych, głębszych znaczeń.

Data wydarzenia:
30-31 sierpnia 2014
wernisaż godzina 15:00

Miejsce wydarzenia:
Białka 239A 36-030 Błażowa

Uczestnicy:
Wioletta Buczek- Warszawa, Sebastian Warszawa, Dawid Biernat, Antoni Buczek, Małgorzata Chlebek, Paweł Chlebek, Zbigniew Czyż, Bogusław Kędzierski, Magdalena Kędzierska, Dawid Kędzierski,Michał Mroczka, Kosma Ostrowski, Sylwia Wójcik

Patronat honorowy:
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia” Patronat medialny:Telewizja Rzeszów, Radio Rzeszów, Super Nowości, Kurier Błażowski, Sponsorzy:, TKK Konstrukcje, fermentator, Winnica Mazurak, Super Sam Błażowa
Partnerzy: Art Sewi, www.mmdstudio.pl

Dane

Kontaktowe

ART SEWI Sp. z o.o.

ul. Ignacego Paderewskiego 51E/27
35-328 Rzeszów
NIP: PL 813 390 82 92

PRACOWNIE

Białka 240, 36-030 Błażowa

nr konta mBank:
19 1140 2004 0000 3902 8439 0485