„INTEGRATOR” wygrywa konkurs na formę przestrzenną z klinkieru.

Roben Polska, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu przy wsparciu wrocławskiego Urzędu Miejskiego zorganizowali konkurs na obiekt przestrzenny z cegły klinkierowej. 15 maja 2012 r. zostały wybrane zwycięskie projekty.
I nagrodę i czek na 10 000 złotych otrzymali artyści z Rzeszowa – Sebastian Warszawa i Wioletta Buczek-Warszawa. Jury doceniło „trafne i syntetyczne opracowanie formy przestrzennej oraz właściwą jej korelację z zagospodarowaniem terenu” i  „maksymalne wykorzystanie zadanego materiału (cegły klinkierowej)” oraz fakt, że ze względu na prostotę formy praca daje możliwość zróżnicowanej interpretacji. Rzeźba będzie wykonana i stanie w Parku Miejskim im. Stanisława Tołpy we Wrocławiu.
II nagroda i czek na 3000 złotych otrzymali Kamila Jacyniuk i Łukasz Karkoszka z Wrocławia za formę nawiązującą do architektury otaczającej park, gdzie umieszczona zostanie rzeźba. Integrację, czyli temat przewodni konkursu, artyści pokazali m.in. poprzez związek architektury z naturą i człowiekiem.
III nagroda i 1500 złotych trafiły do Agnieszki Borowskiej i Michała Walczaka z Warszawy za „niekonwencjonalne przedstawienie modelu, który staje się autonomicznym obiektem rzeźbiarskim”.
Do konkursu zgłoszono 24 prace. Poziom konkursu jury oceniło jako bardzo wysoki. W związku z tym przyznano także dwa wyróżnienia: pierwsze – dla emerytowanego profesora z ASP z Wrocławia „za odważne rozwiązanie przestrzenne nawiązujące klimatem do form architektonicznych najbliższego otoczenia i historii miejsca”; drugie – dla Alexandra Smaga z Wiednia, za urodę plastyczną i innowacyjność wykorzystania materiału.

 

Dane

Kontaktowe

ART SEWI Sp. z o.o.

ul. Ignacego Paderewskiego 51E/27
35-328 Rzeszów
NIP: PL 813 390 82 92

PRACOWNIE

Białka 240, 36-030 Błażowa

nr konta mBank:
19 1140 2004 0000 3902 8439 0485